Önmegvalósítás manapság, avagy ötven felett lehet valaki vállalkozó?
A mai világ pörgős ritmusában egyre kevesebb idő jut arra, hogy kicsit lelassuljunk. Pedig érdemes elgondolkodnunk néha a céljainkon és azok megvalósításán, erre ad lehetőséget Frühwirth Ildikó MERT SZÉP egy márkaépítés története című művének elolvasása. A pedagógus írónő 50 felett az önmegvalósítás útját járja. Kezdetben bútoroknak és kisebb tárgyaknak adott új életet, ma már a családjával kézműves tortatálakat és kínálókat is készít fából. Ezt nevezi Ildikó MERT SZÉP Designak. A tanárnőnek 2024 márciusában megjelent az első könyve is, amelyben saját vállalkozásának, saját márkájának történetét meséli el azzal a nem titkolt szándékkal, hogy példájával másokat is inspiráljon. Az írónő a Covid alatt megjárta a földi poklokat, és a könyvében szenvedéllyel mesél arról, hogyan is lehet ötven év felett márkát alapítani, könyvet írni, és elérni az álmainkat.
A könyvhöz tartozó munkafüzet olyan elgondolkodtató kérdéseket tesz fel, mint például:
- Ki vagy te?
- Milyen céljaid vannak?
Ezen kérdések megválaszolásával jobban megismerhetjük önmagunkat, a valódi személyiségünket. Sőt, akár előrébb haladhatunk a karrierünkben, vagy saját vállalkozásba is kezdhetünk. Csak elhatározás kérdése minden, kortól független, erős akarattal bármilyen életkorban képesek lehetünk saját álmaink megvalósítására. A másik különleges tevékenységi köre a szerzőnek a szertartásvezetés. De mit is csinál egy szertartásvezető? Olyan családi ünnepek méltó megvalósításában tud segíteni a hozzá forduló családoknak, mint például a névadás, az esküvő, a házassági évforduló vagy egy különleges születésnap. Napjainkban egyre nagyobb az efféle szolgáltatásokra az igény azoktól a személyektől, akik számára fontosak a különleges és egyedi ünnepek.
Ehhez a témakörhöz kapcsolódik az írónő most megjelenő második könyve is, a Családi ünnepek kézikönyve. Ezt a kötetet azoknak ajánlom, akik szeretnék megadni a módját az olyan különleges alkalmaknak, mint például a ballagás, esküvő vagy éppen a születésnap. A mű szerzője hosszasan mesél arról, miért érdemes különlegesebbé tenni a szeretteinkkel töltött időt.
Volt szerencsém részt venni az írónő önmegvalósító kurzusán. Először nagyon idegennek éreztem a helyzetet, az írőnővel való közös munkát, hisz jóval ötven év alatt vagyok. Ugyanakkor Frühwirth Ildikó első könyvének elolvasása és az Ildikóval folytatott beszélgetéseinknek köszönhetően nagyon sokat fejlődtem. Egyre inkább érzem azt magammal kapcsolatosan, hogy bátrabb vagyok, egyre jobban merek önmagam lenni.
Összegzésként kijelenthetjük, hogy az önmegvalósítás és Frühwirth Ildikó könyveinek megismerése is teljesen független attól, hogy ki hány éves.