A Máris-kultusz nyomában

Marionett Márton
Elnehidd - 3 hónapja

Csak erős idegzetűeknek!

Fotó: Mézga Gayza / Facebook

Mint ismert, a közelmúltban több ritualisztikus ember- és állatáldozati szertartásra került sor szerte az országban. A színesen díszített oltárok tetején különféle kultúrák halálisteneinek felzaklatóan ijesztő ábrázolásai voltak találhatóak. Közös bennük, hogy mindegyik torz vigyorral üdvözli az áldozatokat. Meghökkentően sok a Lovecraft-mitológiából ismert istenségek ábrázolása, amely arra is engedhetne következtetni, hogy nem egységes tevékenységről van szó, hanem elszórtan működő, újpogány szekták építik mítoszaikat.

Az állatoknak a torkukat vágják el, az emberekből pedig azték rítus szerint eltávolítják a szívet, melybe aztán valaki beleharap. Az eddig feláldozott személyek száma hét fő, a rendőrség nagy erőkkel keresi a tetteseket. Szerkesztőségünk abban reménykedik, hogy a birtokunkba került információkkal segíteni tudjuk munkájukat.

Egy ismeretlen címről nem rég érkezett hozzánk egy levél, melynek szintúgy ismeretlen szerzője állítja, hogy a tíz éve eltűnt Máris szomszéd istenséggé avanzsált. A szerző magát bűnbánó kultistaként jellemzi, aki iszonyodva tetteitől, most istene ellen fordul. Állítása szerint Máris szomszéd egy rituálén keresztül – melynek részleteit inkább nem írjuk le – magába integrálta a világtörténelem valamennyi kultúrájának halálisteneit, majd az árnyakból tevékenykedve egy szektát hozott létre. A szekta tagjainak evilági előmenetelt, áldásokat (melyek a testet, életet befolyásolják), természetfeletti hatalmat és kellemes túlvilági életet kínál. Tevékenységét eddig az árnyak közt folytatta, de most meghagyta követőinek, hogy az áldozatokat ne távolítsák el, inkább hagyják kinn az áldozás színterén.

A levél írója szerint Máris szomszéd ezzel a lakosság megfélemlítését, behódoltatását tűzte ki céljául. Ezen leleplezés azonban átrajzolhatja az elmúlt tíz esztendő eltűnési eseteinek összképét.

Kedves olvasóink! Őrizzék meg nyugalmukat, ne essenek pánikba!

Kapcsolódó újságcikkek